Субсидія за жовтень 2023-2024: 16 днів з опаленням - гроші нарахують автоматичноСубсидію на опалювальний період 2023-2024 років продовжать автоматично. Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

З 1 жовтня в Україні всім субсідіантам розраховано житлову субсидію на опалювальний період 2023-2024 років. 

Для будинків, яким було визначено право на житлову субсидію у вересні 2023 року, у тому числі тим у кого розмір житлової субсидії становив 0,00 грн, органами ПФУу жовтні буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон без необхідності звертатись за нею, – розповіли в фонді.

Право на отримання житлової субсидії не переглядається, воно визначено в травні 2023 року на період до квітня 2024 року включно.

Які доходи враховуються при розрахункі субсідії.

Для проведення розрахунку житлової субсидії на опалювальний період доходи враховуються за І – ІІ квартали 2023 року відповідно до норм обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (проживаючих) для всіх видів державної соціальної допомоги.

При цьому при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень 2023 року. 

Субсидія за жовтень: 15 днів без опалення та 16 днів з опаленням.

Розмір житлової субсидії за жовтень обчислюється з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16  жовтня. Тобто послуга з опалення житлового приміщення розраховується на 16 днів незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надається.

Якщо раніше субсидію не одержували.

Якщо громадяни, які не отримували житлову субсидію влітку або яким було відмовлено у її призначенні на неопалювальний період, звернуться за її призначенням у період по 30 листопада 2023 року, житлову субсидію буде призначено з жовтня 2023 року.