Безпритульні собаки покусали, обережно сказ: як захиститись від нападу Останнім часом у Ізюмі почастішали випадки нападів бродячих собак на людей. 

За 2023 рік у сільській місцевості та в умовах міста збільшився ризик зустріти агресивних собак. Багато людей постраждали від укусів розлючених тварин. Особливо непокоїть те, що більша частина не звертається в лікарню.

“За поточний 2023 рік в Ізюмському районі, станом на 20 вересня 2023 року за медичною допомогою звернулося 113 осіб, постраждалих від укусів тварин, розповів Олександр Баранник. Із них покусаних бродячими тваринами 56 (49,6%), призначено лікування антирабічною вакциною 60 особам (53%), відмовилися від щеплення 4 особи”, – написали в Обрії Ізюмщини.

Безпритульні собаки можуть нападати поодинці, але, як правило, вони складають загрозу у зграях від п’яти і більше. Зграя безпритульних собак може містити в собі як безпородних дворняг, так і собак породистих, у тому числі – бійцівських порід.

Причини нападу безпритульних собак на людину:

1. Коли ви вторгаєтеся на територію проживання зграї.

2. Коли людина спробує наблизитися до цуценят (радіус зони, яку охороняє мати становить понад 20-30 м).

3. Можливі напади, коли людина має при собі продукти харчування.

4. Класичний випадок – собака заражена вірусом сказу.

Безпритульні собаки покусали, обережно сказ: як захиститись від нападу

Якщо все ж таки пес укусив, укус треба промити перекисом водню або великою кількістю води із господарським милом. Шкіру навколо рани помазати йодом і негайно звернутися в лікарню.