Спортивные игры в городе Изюме в 1911 г. - ИсторияЗі спогадів ізюмського краєзнавця Н. В. Авілова:

1911 року на площі проти Реального училища міста Ізюм, під безпосереднім керівництвом вчителя гімнастики в реальному училищі, Косолицького Карла Антоновича, влаштовувалися спортивні змагання, або як їх називали на той час – соколине свято.

Багато чого тепер, можливо, здалося б наївним і примітивним, але тоді все це було надзвичайно цікавим, новим, зовсім свіжим, а, головне, вражаючим. У святі брали участь учні реального училища, гімназії та міського училища. Численним глядачам було показано: вільні вправи з ціпками, булавами, молотами, обручами. Піраміди, зокрема комбіновані.

Спортивные игры в городе Изюме в 1911 г. - История

Вправи на снарядах, фігурна їзда велосипедами, спортивні ігри. Згодом учні реального училища виїжджали на соколине свято до Праги. Скільки було таких свят? Одні кажуть один, інші кажуть, що їх було два. Але не більше. Якщо зайшла мова про спорт, не можна не сказати, що взимку реалісти могли брати в училище на прокат: лижі, сани, на які могли сісти 10-12 осіб.

Каталися або з Катерининської вулиці, або від вершини цвинтаря, і мчали донизу, до Нижньо-Садової вулиці, і в’їжджали навіть на Пушкінську. На Донці влаштовувався ковзанка і навіть грав оркестр.

Джерело: Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В. Сібільова.