В лісах по всій Харківській області з'являються стихійні сміттєзвалищаВ Харківській області все частіше з’являються стихійні сміттєзвалища.

Навіть сьогодні мешканці деокупованих громад, яких нічому не навчила війна, продовжують свідомо звозити туди тверді побутові відходи та різноманітне сміття.

У лісі поблизу села Оскіл Ізюмського району утворилося сміттєзвалище твердих побутових відходів. Його протяжність майже 200 метрів. Поряд з пластиковими пляшками, консервними банками, пакетами з-під продуктів тут можна побачити навіть меблі. Поблизу цього смітєзвалища протікає річка Оскіл і це все сміття з часом може опинитися в річці.

До повномасштабного вторгнення рф на територію Харківської області, попереднє сміття, що знаходилось у лісовому масиві було вивезене та утилізоване. На підконтрольних територіях  постійно проводять патрулювання, але були деякі особи які все одно намагаються вивозити сміття в ліс та лісосмуги. Зараз ситуація стала набагато гіршою.

Таких стихійних сміттєзвалищ по області безліч.

Стосовно забезпечення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами, виявлення та ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на підпорядкованих територіях, що є порушенням Вимоги, виданої Державною екологічною інспекцією, проводятся перевірки. 

Довідка: ЗУ «Про відходи», забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини. Тобто, розміщувати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я людей.

В лісах по всій Харківській області з'являються стихійні сміттєзвалища В лісах по всій Харківській області з'являються стихійні сміттєзвалища