Секретні матеріали окупаційної влади виявили в ІзюміЧергові докази невдалого впровадження російської освіти на Харківщині були виявлені  у так званому “відділі освіти”, що був сформований в місті Ізюмі під час окупації міста.

Правоохоронці вилучили секретну папку з документами, у якій зазначено, як мала проходити “розбудова” масштабної російської освіти на Харківщині, а саме “материалы к совещанию по вопросам поддержки и развития систем образования Харьковской области”, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Окупанти мали за мету видати учням російські атестати про закінчення 11-и класів. В одному з документів навіть наголошено, що “Минпросвещения надо ускорять по печати аттестатов на базе Белгородской области”.

Крім того, росіяни планували обговорити і кадрове питання, а саме запросити до регіону викладачів — особливий акцент мав бути на “историках и литераторах” з метою запровадження “патриотического воспитания”. 

Також в одному з документів зазначено, що діти мають орієнтуватися виключно на заклади вищої освіти у Бєлгородській області. 

Крім того, “1-2 особо отличившихся детей” окупанти планували відправити до табору в тимчасово окупованому Криму, а учнів 7-9 класів — до Бєлгорода. Під прикриттям “турботи та відпочинку” планувалась звичайна російська пропаганда для дітей.