міни, підрив, взрив, пелюстка, снаряд, бомба, рятівникиУ Ізюмській ТГ сапери знищили дев’ять мін «Пелюстка», котрі були добре замасковані.

27 червня сапери зведеного загону ДСНС працювали над розмінуванням ліній електричних мереж в селі Кам’янка, що на околиці м. Ізюм. Розповіли в  пресслужбі ДСНС України в Харківській області, пише Ізюм Інформаційний.

“Протягом дня їм вдалося виявити 9 протипіхотних мін ПФМ-1С «Пелюстка», котрі були добре замасковані. Такі міни взагалі малопомітні, невеликі за розміром, ставляться за допомогою дистанційного мінування, утворюючи некеровані мінні поля. Ця підступна міна призначена для травмування і каліцтва людей. Під час підриву на міні людина дістає значні поранення ніг. Також можлива смерть внаслідок великої крововтрати за умови несвоєчасної медичної допомоги. Для її спрацювання достатньо натиснути із зусиллям 5–25 кг, рідка вибухівка вагою 40 грамів гарантовано уражає кінцівки”, – повідомляють надзвичайники.

Саперам в цей день траплялись міни із самоліквідаторами, які з часу деокупації не спрацювали. Такі ВНП мають знешкоджуватись на місці і становлять неабияку небезпеку, у першу чергу для цивільного населення.