Ізюм запускає опалення в багатоквартирних домахУ деокупованому Ізюмі Харківської області 4 листопада запустили три котельні.

З 22 котелень, які опалювали Ізюм до вторгнення РФ, цього року зможуть включити лише 9, сказав Українському Радіо Харків міський голова Валерій Марченко.

“Офіційно з 1 листопада в нас опалювальний сезон, але тільки сьогодні ми почали запускати котельні, які можливо запустити. З 22 котелень можливо запустити тільки 9. Одна котельня ціла, але багатоповерхові будинки біля неї поки що не готові до запуску тепла”, — розповів Марченко.

“На наступному тижні запрацюють всі котельні, які можливо запустити. Сьогодні запустили 3 котельні. З 200 багатоповерхівок — це і п’яти-, і двоповерхові будинки — опалюватись будуть 70”, — каже мер.

За його словами, нині в Ізюмі живуть майже 20 тис. людей.

“Світло в місті є вже, і люди вмикають електрообігрівачі. Ми пропонували їм евакуюватися на зимовий період, але майже ніхто не хоче цього робити, сказали: будемо обирати одну кімнату і там опалювати електрикою”, — каже міський голова.

Марченко каже: нині в лісгоспі проходить розмінування, з понеділка, 7 листопада, мають почати вирубку лісу і доставку його людям. Також в Ізюмі планують відкрити 10 пунктів обігріву: 3 стаціонарних та 7 пересувних, повідомив Марченко.

Гуманітарна допомога в Ізюмі потрібна і комунальникам: “Після окупації у підприємств не лишилось ані техніки, ані обладнання. Та ж тепломережа забезпечує теплом, а в них навіть немає екскаватора, як будуть якісь пориви, нема чим навіть копати. Зварювальних апаратів немає, нічого немає. Працюють, як можуть”.