В Ізюмі є проблеми з туберкульозом — необхідно тисячі доз, щоб робити пробу МантуВ Ізюмі виникла загроза розповсюдження туберкульозу.

Розповіла директорка Ізюмського центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Вродзинська, пишуть в Суспільне Харків.

За її словами, у центрі не вистачає препаратів для діагностики цієї хвороби. Під час окупації люди сиділи у підвалах, погано харчувалися та пережили стрес. Після звільнення міста, каже Вродзинська, люди скаржаться на інфекційні захворювання та загострення хронічних хвороб.

“Люди за період окупації були в таких умовах, умовах підвальних приміщень, вологих, холодних, скупчень людей. І це дало основу для інфікування, для розповсюдження цього захворювання. До того ж була порушена діагностика захворювання. На той період не робилися ні флюорографія, ні рентгенівські знімки, не робилася туберкулінодіагностика”, — говорить лікарка.

Вродзинська каже, на весь Ізюм залишився один рентген-апарат — у міській лікарні, і цього замало. В їхньому центрі обладнання знищене під час російських обстрілів. Лікарі звернулися до благодійників, щоб ті допомогли купити препарати для діагностики туберкульозу у дітей: необхідно близько тисячі доз, щоб робити пробу Манту.