Мужчина незаконно получил земельный пай стоимостью более 500 тыс. грнХарківський обласний штаб мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників 20 січня розглянув ситуацію, що склалася в Борівській громаді.

За словами голови Борівської громади Олександра Тертишного, 14 січня жителі громади випадково виявили, що невідома фірма зареєструвала у державного реєстратора в місті Балаклії договори оренди на їх паї, хоча вони нікому нічого в оренду не передавали і нічого не підписували. Про це пише СК.

– Тобто підписи підроблені, тому договори фіктивні. Таке собі рейдерське захоплення. І що буде далі? Прокинемося, а у нас вже і землі немає. Ми відразу скликали нараду. Запросили керівництво служби СБУ з Ізюму, нашого прокурора, поліцію і великих фермерів, які також постраждали. Вже наступного дня всі постраждалі написали заяви в поліцію. Ми написали листи в ХОДА, в Мін’юст, в профільний Комітет Верховної Ради. Боремося за те, щоб всі ці договори були скасовані, – прокоментував ситуацію Олександр Тертишний.

Таких фіктивних договорів, за словами голови, було укладено близько 90 на понад 600 гектарів землі. Майже всі постраждалі самостійно обробляють свої паї.

20 січня Борівське питання розглядалося на засіданні Харківського обласного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників. Як зазначив голова Борівської районної державної адміністрації Андрій Бесєдін, зараз написано 64 заяви від постраждалих до правоохоронних органів.

В першу чергу безпосередньо Східне міжрегіональне управління юстиції зараз відпрацює з громадянами звернення, скаргу для того, щоб скасувати державну реєстрацію, яка була проведена, як ми вважаємо, з порушеннями, – зазначила перша заступника голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко.

Друге – направимо інформацію від Штабу в правоохоронні органи.

Третій крок – швидке скасування реєстрації, якщо вона дійсно є незаконною. Необхідно, щоб реєстрація була скасована Міністерством юстиції дуже оперативно, і людям повернули у власність їх земельні ділянки.