Ціни на овочі у Харківській області - зменшуються: ринки переповнені городиноюУ Харківській області дешевшають популярні овочі: знижуються ціни. Такого ще не було. Як довго це триватиме, розповідають експерти.

Щоліта, як правило, в Україні дешевшають продукти харчування. Не став винятком і 2023 рік: огірки, помідори, картошка, морква, цибуля та багато іншого вже подешевшало на 15-35% порівняно з минулим роком, а деякі овочі продовжують дешевшати через невисокий попит.

Ринки області переповнені місцевою городиною та великою кількістю привозних овочів.

Ціни на овочі в Україні поступово знижуватимуться до жовтня, багато виробників цього року переключилися на вирощування овочів.

“У 2023 році порівняно з попереднім роком господарства почали збільшити площі під вирощування овочів. Саме це призвело до зниження цін”, – розповідають експерти ринку.

На початку осені, 2 вересня, у Харківській області міста Ізюма на прилавках ринків капуста білоголова коштує 8 грн/кг, буряк — 8-10 грн/кг, цибуля ріпчаста — 10-14 грн/кг, морква —  8-10 грн/кг, картопля — від 7 грн/кг, огірки — від 12 грн/кг, помідори — від 14 грн/кг.

Населення в області зараз фізично менше, попит менший, а пропозиція велика. Тому ціни протягом вересня будуть триматися на низькому рівні. 

“Ціни на овочі будуть знижуватися щонайменше до жовтня, коли завершиться збір врожаю”, – прогнозують експерти.