У Харківській області знизились ціни на яблука і грушіРозпал сезону: у Харківській області массово на ринках та супермаркетах продають яблука та груші.

В Україні розпочався сезон найпопулярніших серед українців яблук та груш. 

За прогнозами ізюмських продавців, ці фрукти мають дещо подешевшати, бо вже невдовзі достигнуть пізні сорти.

Вартість кілограма яблук стартує від 7 грн. та досягає 35 грн. в залежності від сорту, розміру та смаку. Ціна яблук у супермаркетах та магазинах міста Ізюма вища ніж на базарі на 4-7 грн. за кг, звертають увагу продавчині на ринку.

“На полицях супермаркетів і на ринках безліч яблук нового врожаю – літні сорти, а з вересня-жовтня відбудеться основний збір яблук. Відповідно до кінця року ціни однозначно падатимуть. Але загалом ситуація така, що потім вартість яблук суттєво не буде підвищуватися. Торік ціни зросли, бо через повномасштабне вторгнення виробники пропустили один-два місяці й не змогли ефективно обробляти сади. Також працівники активно виїжджали за кордон. Цього року, думаємо, такого не відбудеться”, – повідомив експерт ринку.

Вартість кілограма українських груш з власних садків на “Залізничному ринку” у місті Ізюмі складає в середньому 20 грн./кг. Є груші і по 10 грн. за кілограм – це ті що більше підійдуть для приготування варення на зиму.  Є і відбірні сорти груш по 30-40 гривень.

До кінця року ціни в супермаркетах будуть тільки знижуватись.  Дефіциту яблук і груш цього року, не буде.