Презентація щоденника Володимира Вакуленка-К. в місті ІзюміПрезентація щоденника Володимира Вакуленка-К. в місті Ізюмі.

29 серпня о 14:00 годині в Ізюмській центральній міській бібліотеці відбудеться презентація книжки Володимира Вакуленка-К. “Я перетворююсь…”, до якої ввійшли щоденник окупації, який письменник вів у лютому-березні 2022 року, та його вибрані вірші. Книга вийде у книжковому видавництві Vivat.

Ініціатори видання – Український ПЕН, видавництво Vivat та Харківський літературний музей за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Щоденник Володимира Вакуленка-К. – болючі й правдиві записи, які вмістили в себе його думки та спостереження від початку повномасштабного вторгнення і під час окупації Ізюма та його рідного села Капитолівка на Харківщині. Аж до викрадення рашистами, неминучість якого усвідомлював, як і те, що в нього мало шансів вижити — бо українець, бо волонтер і активіст, бо має гідність. За день до викрадення Володимир закопав щоденник під вишнею на своєму подвір’ї, заповівши батькові: «Коли наші прийдуть – віддаси». Як воно – жити в окупації? Якими стають люди? Що відкривається перед очима та в серці?

До книжки ввійшли щоденник окупації, вибрана поезія Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів, колег та очевидців, що занурять у хроніку перших місяців повномасштабної війни росії проти України.

Володимир Вакуленко-К. – письменник, активіст та волонтер, що був викрадений у березні 2022 року під час окупації Ізюмщини російськими військами. 28 листопада 2022 року ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі №319 в ізюмському лісі, належало Володимиру. Він був убитий двома поcтрілами, точна дата та обставини вбивства достеменно невідомі. Після звільнення Ізюмщини від окупантів щоденник Володимира знайшли його батько та письменниця Вікторія Амеліна, яку вбила російська ракета у Краматорську 27 червня 2023 року. Оригінали записів зберігаються у Харківському літературному музеї. Володимир Вакуленко – автор 13 книжок, лауреат літературних премій “Срібний тризуб” (2011), “Золотий тризуб” (2011), Міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка (2012), Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича (2014), Міжнародного конкурсу “Коронація слова” (2014). Посмертно отримав нагороду Prix Voltaire Special Award 2023 від Міжнародної асоціації видавців.

Учасники (-ці) події:

  • Володимир Єрмоленко — філософ, президент Українського ПЕН.
  • Олена Ігнатенко — мати Володимира Вакуленка.
  • Юлія Какуля-Данилюк — працівниця Капитолівської сільської бібліотеки Оскільської ОТГ Ізюмського району Харківської області.
  • Олена Рибка – редакторка сучасної української літератури видавництва «Vivat».

Модеруватиме розмову Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Подія відбудеться наживо в Ізюмській центральній міській бібліотеці (вул. Соборна, 47).

Організатори заходу: Український ПЕН, Харківський літературний музей та видавництво Vivat.