Хурма - що про неї треба знати, щоб не нашкодити здоровьюХурма — це сезонний фрукт (точніше ягода), що з’являється на полицях магазинів у другій половині осені.

Ця ягода не лише підвищує імунітет, заспокоює нерви, знімає напругу, а й позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, шлунка і кишківника, щитоподібної залози, знижує тиск, допомагає схуднути, сповільнює процес старіння тощо. У ній багато протиракових речовин, які підвищують здатність організму боротися з вільними радикалами.

Якщо з’їдати один-два плоди кілька разів на тиждень, то можна значно поліпшити стан здоров’я, зміцнити імунну систему й омолодити організм

Вчені виділили з хурми речовину 7-метилюглон, яка має протизапальні, жарознижувальні властивості, здатна знімати біль. Ягода має бактерицидну дію проти кишкової та сінної палички, золотистого стафілококу.

Сім корисних властивостей хурми

 • Профілактика раку. У хурмі багато протиракових речовин, які можуть підвищити здатність організму боротися з вільними радикалами. Хурма має високий рівень вітамінів С, А, а також фенольні сполуки, такі як катехіни та галокатехіни, які безпосередньо пов’язані з профілактикою різних видів раку.
 • Знижує артеріальний тиск. Ягода має сечогінний ефект, містить багато калію і різних судинорозширювальних органічних сполук, які знижують артеріальний тиск , що робить цей фрукт корисним для здоров’я серця.
 • Поліпшує травлення. За рахунок великої кількості клітковини хурма поліпшує роботу шлунка і кишківника, бо клітковина не виробляється організмом самостійно, а її отримують з певних продуктів.
 • Сприяє втраті ваги. Хурма – низькокалорійний продукт з високим вмістом клітковини. Під час схуднення дозволяє надовго почуватися ситим.
 • Додає енергії. Завдяки високому вмісту цукру та калію, хурма зміцнює організм, запобігає стресу та втомі. Любителі хурми швидше та легше засинають.
 • Джерело вітамінів, антиоксидантів та йоду. Вітаміни, якими багата ягода (вітаміни А, С, Е, К, В6 , В3, Р) допомагають підвищити стійкість організму проти інфекційних захворювань, вітамін С сприяє виробленню колагену та сприяє засвоєнню заліза в організмі. Антиоксиданти бета-каротин, зеаксантин, лікопін та інші допомагають знищити вільні радикали. Ягода багата йодом, якого бракує у нашому регіоні. У 100 г хурми міститься 30 мкг йоду.
 • Сповільнює старіння. Антиоксиданти та фітонутрієнти, які є в хурмі, усувають ефект старіння та захищають від нього, поглинаючи вільні радикали. Фітостероли знижують холестерин в крові і захищають від атеросклерозу.

Шкода хурми

Солодкість цієї ягоди зумовлена підвищеним вмістом цукрів у її складі. Частка сахарози становить близько 25%. Це у свою чергу означає, що діабетикам слід відмовитися від хурми (хоча б частково).

Таніни, завдяки яким досягається характерна в’язкість, корисні для зниження артеріального тиску, але при цьому можуть провокувати запори.

Людям, які страждають від цукрового діабету, зазвичай, не дозволяють з’їдати більше одної хурми на добу, а середньостатистичним здоровим людям можна спожити в їжу за той же період до трьох плодів.

Хурма протипоказана при:

 • діабеті;
 • нирковій недостатності;
 • виразці шлунка;
 • дітям до 3 років;
 • запорах.