Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - ИсторияПішохідний міст в місті Ізюмі існує вже більше 70 років, в районі вул. Соборної на перетині з р. Сіверський Донець.

Міст служить для пішохідного зв’язку вулиць Замостянської, Закузнечной, а також сел. Піски з центральною частиною міста.

Старий пішохідний міст побудували німці в роки війни, за одну добу, коли їм потрібно було переправити боєприпаси з одного берега Сіверського Дінця на інший.

Потім, в 1943-му році, коли німецькі частини відступали, міст намагалися підірвати. Але опори вистояли і простояли більше шістдесяти років.

Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - История

7 жовтня 2004 року в місті Ізюмі обласна влада відкрила новий міст.

Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - ИсторияЗа словами головного архітектора області Юрія Шкодовського, це перший пішохідний міст, побудований в регіоні за роки незалежності України.

Новий міст, не має аналогів у Харківській області. Незважаючи на видиму ажурність конструкції, він витримує навантаження навіть більшу, ніж необхідно за стандартом.

На будівництво мосту пішло більше 2,5 мільйонів гривень.

Тут були кошти з різних бюджетів. Тому був потрібний постійний контроль, який здійснював мій заступник Анатолій Кравчук, міський голова Ізюму – повідомив Євген Кушнарьов, голова обласної державної адміністрації.

Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - История

Два мости простоять поруч недовго. Старий відразу ж почали демонтувати – через непотрібність.

Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - ИсторияВ Ізюмі, через 14 років, вперше провели капітальний ремонт нового пішохідного мосту через Сіверський Донець у 2018 році. 

На мосту замінили дерев’яний настил і пофарбували металеві конструкції. Капітальний ремонт пішохідного мосту місту коштував понад 2,5 млн.грн.

Реконструкція пішохідного мосту завершилася в 2019 році, підрядна організація виконувала роботи — ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ БУДІВНИЦТВА». Загальна сума робіт становить 2 589 000 грн.

Как жители Изюма оценивают капитальный ремонт пешеходного моста

 

Пешеходный мост через реку Северский Донец в Изюме - История

Місто Ізюм в Харківській області було окуповане ще на початку березня 2022 р. і стало однією з головних баз окупантів. На початку вересня Збройні Сили України звільнили місто в результаті успішного контрнаступу.

У місті були підірвані всі автомобільні мости через річку Сіверський Донець, залишався тільки пішохідний міст.У місті були підірвані всі автомобільні мости через річку Сіверський Донець, залишався тільки пішохідний міст

Довідка: Міст являє собою великопролітну споруду, що має дві берегові опори і дві опори, розташовані в руслі річки на відстані 80 м один від одного. Ширина моста – 3,3 м, загальна довжина – 136 м. Прогонові споруди моста являють собою трикутні в перетині просторові ферми з металевих труб. Опори підносяться над покриттям моста на 24 м. Пішохідна доріжка моста розташована над планувальною відміткою землі на 3,7 м, що обумовлено розрахунковим рівнем високих вод. У зв’язку з цим в місцях берегової опори влаштовані двомаршеві сходи і пандуси для спуску і підйому інвалідів-колясочників, дитячих колясок і колясок для дрібної поклажі з урахуванням можливості проїзду двох інвалідних колясок в протилежних напрямках. Настил пішохідної доріжки моста зроблений з дубової дошки. Всі металоконструкції покриті фарбою.