Чому немае виплат-грошей пенсіонерам, які отримують менше 3 тис грнАвтоматично виплати подовжать найуразливішим категоріям людей: пенсіонерам, людям з інвалідністю першої та другої групи, дітям до 14 років та сиротам.

Що робити людям, які залишаться без виплат, про це повідомили в Суспільне Харків.

Скасовані виплати для частини ВПО з 1 березня: що робити переселенцям з низьким доходом

Зміни щодо виплат внутрішньо переміщеним особам прийняв Кабмін, говорить представниця облдепартаменту соцзахисту населення Інна Тертишна.

“Передбачено, що одним категоріям виплата буде продовжена автоматично, а є категорії людей малозахищені, яким потрібно звернутися з заявою. Автоматично виплата буде подовжена: пенсіонерам, розмір пенсії, яких не перевищує 9 444 гривень, людям з інвалідністю першої та другої групи, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам. Ця категорія отримує виплату без додаткових звернень”, — зауважила посадовиця.

За її словами, з заявою до органів соціального захисту або центрів надання адміністративних послуг повинні звернутися сім’ї, які виховують дітей до 14 років або троє дітей до 18 років.

“Якщо, наприклад, батько та мати не працюють, але навчання проводиться онлайн, то один з батьків повинен стати на облік у центр зайнятості. А інша особа буде доглядати за дитиною”, — говорить Тертишна.

“Також мають право на призначення виплат на шестимісячний термін особи, які доглядають за людьми з інвалідністю першої групи та дитиною з інвалідністю до 18 років. Особа, яка досягла 80 років. Тобто людина, яка доглядає за такою особою. Особа, яка доглядає за тяжко хворою дитиною”, — додає посадовиця.

Люди працездатного віку, у яких немає дітей чи інвалідності, отримають останню виплату у лютому.

“Основна задача уряду: внутрішньопереміщена особа повинна інтегруватися в життя, і підтримка уряду спрямована на її працевлаштування, щоб вона могла себе реалізувати. І цю виплату повинні отримувати категорії людей, які найбільше цього потребують”, — говорить Тертишна.

За її словами, у березні також скасують виплати на дітей, яким виповнилося 15 років. За її словами, якщо у родини низький дохід, то вони можуть отримати грошову допомогу як малозабезпечена сім’я.

“Раніше, якщо ти не працював, не сплачував єдиний соціальний внесок, то ти не мав права звертатися за допомогою щодо малозабезпечення. Зараз для внутрішньопереміщених осіб внесено зміни, а тому вони можуть звернутися за таким видом допомоги”, — говорить Тертишна.