С января украинцы будут получать две платежки за газВ уряді обіцяють зменшити плату за обслуговування мереж за відсутності споживання газу.

Так, середнє значення плати за розподіл природного газу по Україні для побутових споживачів, які є новими або які протягом минулого газового року не споживали природний газ, складе:

  • 2,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 39 куб. м на рік) – для побутового споживача, які природний газ використовує тільки для приготування їжі;
  • 8,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 126 куб. м на рік) – для побутового споживача, які природний газ використовує для підігріву води та приготування їжі;
  • 21,9 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 314 куб.м на рік) – для побутового споживача, які природний газ використовує комплексно, в тому числі для опалення.

Прийняття зазначеного проекту рішення НКРЕКП планується в найкоротші терміни, що в подальшому дозволить зменшити фінансове навантаження на нових побутових споживачів і побутових споживачів, які не споживали природний газ в минулому газовому році.