Оскольское водохранилище - ИсторияУ 1919 році при встановленні радянської влади в Україні село Цареборисов було перейменовано в Червоний Оскіл, що мало символізувати встановлення нової “червоної” (тобто комуністичної) влади і нового радянського уряду.

Будівництво водосховища почалося в 1957 році. 6 грудня 1957 року було завершено будівництво греблі водосховища в селі Червоний Оскіл в 10 км від гирла річки Оскіл. Наповнення водосховища почалося в березні 1958 року і тривало до весняної повені 1959 року.

Оскольское водохранилище - История

В результаті було затоплено багато сіл. Ряд сіл було перенесено із зони затоплення зі збереженням старих назв – Комарівка, Гороховатка і інші.

Хоча водосховище використовується для потреб районів, через які воно пролягає, і роботи Червонооскільської ГЕС, основним призначенням водосховища було забезпечення каналу Сіверський Донець – Донбас в літню пору року.

Цей канал був побудований до 1959 року для постачання Донбасу прісною водою. У літню пору канал споживає води більше, ніж звичайно протягом усього на Сіверському Дінці в посушливі роки, тому для рівномірності витрати води Краснооскільське водосховище зберігало воду весняних повеней для харчування каналу. Спуск води з Краснооскільського водосховища синхронізується з роботою каналу.

До 1982 року було завершено першу чергу каналу Дніпро – Донбас, який поповнює Сіверський Донець водою Дніпра. Після цього роль Краснооскільського водосховища зменшилася, однак воно як і раніше входить в гідравлічну систему каналу Сіверський Донець – Донбас і синхронізує свій спуск з роботою каналу.

Оскольское водохранилище - ИсторияКраснооскільське водосховище – найбільше водоймище Харківської області.

Водосховище розташовано в Ізюмському та Куп’янському районах Харківської області та близько 10% припадає на Донецьку область. Біля східного берега водосховища знаходиться райцентр Харківської області, селище міського типу Борова.

Краснооскільське водосховище в Харківській області перейменували в Оскільське – таке розпорядження затвердив Кабмін, 23 вересня 2020 року.

За рішенням уряду, перша частина назви забирається. У пояснювальній записці говориться, що водосховище назвали так на честь розташованого поблизу села Червоний Оскіл. Сам населений пункт перейменували в 2016 році в Оскіл.

Оскольское водохранилище - История

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.