Оскіл під час окупаціїЗагарбники з російської федерації зайшли в Оскільську ТГ на початку березня.

Поступово вони окупували майже всю територію громади – 95% (це 25 сіл).

Під контролем ЗСУ перебувало тільки село Вірнопілля, а села Довгеньке, Бражківка та Сулигівка переходили з рук у руки. Про це повідомляє «Слобідський край» .

На початку березня рашисти окупували Комарівку і Миколаївку, згодом – Капитолівку. Потім були бої за Оскіл. У підсумку орки захопили майже всю територіальну громаду. Лінія фронту проходила через Студенок, Яремівку, Бражківку, Малу Комишуваху, Вірнопілля, Заводи. В цих селах проводилася часткова примусова евакуація. В решті населених пунктів організованого виїзду не було, оскільки думали, що загарбники пройдуть повз до кордону з Донецькою областю.

Оскіл під час окупаціїЗагалом люди виїжджали хто як міг: хтось виїхав до підриву переправ, хтось переправлявся на човнах, а хтось ще в інший спосіб вибирався на підконтрольну Україні територію.

Оскільська сільська територіальна громада Харківської області перебувала в російській окупації понад півроку.

Під час окупації основна частина людей проживала в Осколі, Комарівці, Миколаївці, Співаківці, Яремівці та Капитолівці. У населених пунктах, на території яких проходили бойові дії, жителів майже не було.

Гуманітарну допомогу окупаційна влада видавала.

1 вересня намагалися розпочати навчальний рік. Вони підготували уцілілу Оскільську школу до відновлення освітнього процесу, але вчителів зібрати не змогли. До слова, на той час у громаді проживало близько 200 дітей.

Під час окупації були і мародерства, які чинили як загарбники, так і місцеві.

Не згодних з позицією окупантів вивозили у підвали в Ізюм, де були катівні.

Під час окупації загарбники здійснили грошові виплати в розмірі 10 тисяч рублів. Для цього збирали паспортні дані.

12 вересня Збройні Сили України в ході контрнаступу повернули під свій контроль Оскіл.Оскіл, Комарівка, Миколаївка, Співаківка, Яремівка та Капитолівка під час окупації