Новая схема мошенничества: украинцам приходят посылки, которые они не заказывалиВ Україні з’явилася і дуже швидко поширюється нова схема шахрайства – посилка з післяплатою, яку абонент не замовляв.

Хвиля повідомлень в соцмережах показала, що схема поширюється по всій країні. Суть її проста: одержувачу посилки приходить повідомлення про посилку, але той її не замовляв. При цьому посилка з післяплатою, і забрати її можна, тільки виконавши оплату. Після того, коли одержувач відкриває посилку, з’ясовується, що в ній немає заявленого товару, пише «Об’єктив».

Представники правоохоронних органів рекомендують уточнювати походження посилки до оплати. Як правило, такі відправлення потрапляють під термін «перше відкриття» – тобто після того, як коробка відкрита, повернути її вміст уже не вийде.

Довірливі або цікаві, а також забудькуваті громадяни найчастіше трапляються на такий прийом. Також ця проблема стосується тих, хто багато замовляє в онлайн-магазинах і просто не в змозі відстежити потік посилок.

Представники правоохоронних органів коментують цю ситуацію так: «Шахраї на те і розраховують. Товар відправлений, людина його оплатив, а це значить, що він сам добровільно прийняв правила гри і купив те, що знаходиться всередині коробки. Довести зворотне буде дуже складно, та й не всі стануть возитися з невеликими сумами. І на це теж розрахунок ».

А юристи закликають громадян, які отримали подібну посилку, не чекати і не ігнорувати ситуацію, а звертатися в поліцію.