У Харківській області помирає найбільше людейСмертність в Україні 3-чі перевищує народжуваність у першому піврічі 2024 року.

У 1,5 рази скоротилася народжуваність українців  цьогоріч у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення: 87 655 дітей проти 132 595 у 2021. Про це повідомили на порталі Опендатабот, пише Ізюм Інформаційний.

Наразі на одного новонародженого громадянина припадає троє померлих – це в середньому по Україні. Це співвідношення є одним з ключових показників демографічної кризи. Для порівняння, у доковідних у 2018-2020 роках на одну дитину припадало двоє померлих.

У Харківській області рівень смертності майже в 5 разів переважає над народжуваністю, 17 999 загиблих та 3 798 новонароджених за першу половину 2024 року.

Найбільше померлих — на прифронтових областях Дніпропетровщині — 26 374, Харківщині — 17 999 та в Києві — 17 449.

Загалом показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік. Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців. Це найбільший спад за весь час незалежності. Попередній антипік також пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали аж на 12% за рік.