В Ізюмі та Балаклії піротехніки знешкодили понад 1000 смертельних мін

Фото: ДСНС України в Харківській області

На території деокупованих міст Ізюм та Балаклія піротехніки ДСНС знешкодили понад 1000 одиниць вибухонебезпечних предметів. Також обстежили лінії електромереж, автомобільні дороги, газові трубопроводи, залізничні колії, лікарні, цвинтарі, навчальні заклади, інші забруднені території.

За добу було ліквідовано 1110 ворожих боєприпасів та вибухівок. Про це повідомили у ДСНС в Харківській області.

Було виявлено велику кількість протипіхотних мін ПФМ-1 (так званих пелюсток), які заборонені всіма міжнародними конвенціями. Цей тип мін дуже складно знайти металодетекторами. Лише за день сапери ДСНС знищили 35 пелюсток на місці виявлення.

В Ізюмі та Балаклії піротехніки знешкодили понад 1000 смертельних мін“Міни-пелюстки” або, як їх ще називають, “міни-метелики” – це протипіхотна фугасна міна ще радянського періоду. Вони встановлюються на грунт засобами дистанційного мінування, касетний снаряд, що випускається може містити від 36 до 72 штук. Зовні “Пелюстки” схожі на запчастину або звичайний лист, пофарбовані в коричневий або зелений колір, вони маленького розміру, тому в траві або на грунті практично непомітні.

Як озвучив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, є світова норма щодо розмінування, де один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування. Тобто зараз потрібно приблизно 10 років, щоб розмінувати лише Харківську область.

Тому ДСНС звертається до мешканців деокупованих територій із проханням обходити траву, не ходити до лісу, пересуватися лише у перевірених місцях із твердим покриттям.