Из Харьковской области российские оккупанты незаконно вывезли больше 100 детейФакти незаконного вивезення дітей було зафіксовано у Куп’янському районі, Вовчанському та Липцях. Окупанти вивозили дітей нібито до таборів, але після цього батьки втрачали зв’язок зі своїми дітьми.

“Як це відбувалося: дітей вивозили під приводом оздоровлення до умовних таборів тощо. Після того зв’язок губився, люди залишалися в заручниках, не маючи ні контакту, ні спілкування, ні можливості повернути своїх дітей”, – про це розповів голова ХОВА Олег Синєгубов. За його словами, заяви про вивезення дітей ще не надходять.

Харківська обласна військова адміністрація збирає інформацію про незаконне вивезення дітей окупантами та передає до Міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Питанням повернення дітей міністерство займається разом із міжнародними партнерами, але встановити місцезнаходження дітей складно.

“Основне питання, і воно ускладнюється, це коли приймається рішення про повернення все ж таки дітей, то ми повинні надати інформацію про їхнє точне місцезнаходження, оскільки ворог нам цю інформацію не надає, а це вкрай важко в умовах війни. Тому ми залучаємо активно і міжнародних партнерів до цієї роботи. Після того, як приймається рішення про повернення дітей, хтось має приїхати та забрати їх з відповідними документами. Батьки до цієї роботи залучаються у досить обмеженому вигляді, бо це небезпечно”, – розповів чиновник.