В місті Ізюмі розпочинається пройом заяв на надання субсидії та пільгКількість сімей, які отримують допомогу на проживання ВПО у Харківській області складає 118 тисяч, з 1 березня, було до цього 528 тисяч осіб.

“Управліннями соцзахисту населення продовжується робота із ВПО, які подають заяви. На підставі цих заяв та документів, які подають ВПО, продовжується визначення категорій сімей, які також мають право на цю допомогу. Протягом березня й до кінця квітня управління соціального захисту та ЦНАПи будуть приймати такі заяви від ВПО та незалежно від дати подання заяви – до 1 травня – допомога призначатиметься з 1 березня”, – пояснила директор департаменту соціального захисту населення ХОВА Тетяна Печура.

Нагадаємо, з 1 березня автоматично виплати продовжили не всім ВПО. А лише тим, хто належить до найбільш уразливих категорій: пенсіонерам, чия пенсія не перевищує 9444 грн, особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування – віком до 23 років, а також батькам, які виховують прийомних дітей.

Нова грошова допомога 10800 грн у Харківській області: хто може отримати і як оформити заявкуРешті переселенців для продовження виплат необхідно подавати нову заяву. І список категорій тих, хто може розраховувати на допомогу, скоротився. У ньому, зокрема: малолітні діти, які прибули до нової громади без супроводу законного представника; вагітні після 30-го тижня вагітності; люди, які втратили працездатність, але не мають права на пенсію чи державну соцдопомогу.

Також допоможуть батькам, які не працюють та доглядають дитину до 14 років, сім’ям, які виховують трьох і більше дітей до 18 років – у тих випадках, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9444 грн.