Чоловіків без навчання у зону бойових дій не відправляютьЛюдей без досвіду у зону бойових дій не відправляють.

Перш ніж відправитися до військових частин, мобілізовані проходять підготовку незалежно від наявності чи відсутності в них досвіду. Тренування і злагодження можуть тривати до двох місяців. Направляти призовників, які не мають військового досвіду, у зону бойових дій не будуть, – начальник Харківського обласного ТЦК Володимир Арап.

Від 1 травня, загальну мобілізацію було продовжено на три місяці – до 18 серпня. Як і раніше мобілізації підлягають військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають права на відстрочку.

“Жодний військовозобов’язаний на сьогодні не може бути призваний безпосередньо до військової частини, тим паче до такої, яка задіяна у бойових діях. Це категорично заборонено Генеральним штабом. Навіть та людина, яка проходила військову службу раніше, спочатку направляється до загальновійськових полігонів, навчальних центрів або на курси підвищення кваліфікації. Після місячної або півторамісячної підготовки відбувається розподіл по військовим частинам та установам, яким займається Генеральний штаб”, – розповів Володимир Арап.