Керували комунальним підприємством в Ізюмі – судитимуть двох колаборантівДо суду направлено обвинувальні акти стосовно двох мешканців міста Ізюм, які під час окупації міста добровільного зайняли посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, в окупаційній адміністрації держави-агресора, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, наприкінці березня 2022 року, під час окупації міста Ізюм двоє співробітників комунального підприємства стали співпрацювати з рашистами.

54-річний чоловік погодився на пропозицію окупантів та обійняв посаду “в. о. директора коммунального предприятия Благоустройство города Изюма”, а другий колаборант, 62-річний чоловік, став його “заступником”.

Керували комунальним підприємством в Ізюмі – судитимуть двох колаборантівКолаборанти організовували роботу підприємства – надавали вказівки працівникам, приймали на роботу співробітників, забезпечували видачу заробітної плати в російських рублях та виконували інші адміністративно-господарські функції. Крім того, обвинувачені брали участь у нарадах, які проводились під керівництвом окупаційної влади міста Ізюм.

Наразі обидва чоловіки перебувають під вартою. Справу розглядатимуть у Київському районному суді міста Харкова.

Обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування проводили слідчі СУ ГУНП в Харківській області.