Содержание нутрий: клетки, температура, водоемЦих тварин вигідно розводити: за нею легко доглядати, її недорого утримувати. Але є деякі нюанси, які потрібно знати.

Для розведення нутрій у домашніх умовах кожної дорослої особи потрібно забезпечити 0,5 м. кв. площі для проживання та 1 м. кв. для вигулу.

Будинки та клітини для нутрій можуть бути різних конструкцій: одно-, дво- та триярусні, стаціонарні та виносні. Нутрії можуть безпроблемно давати потомство навіть у бочках. Але зазвичай їх містять у клітинах. І оскільки нутрії – гризуни і мають міцні різці, якими легко прогризають дерево, частини клітини з цього матеріалу оббивають дротяною сіткою. А щоб було про що точити різці, кладуть у клітки, як і кроликам, більше гілок з товстим суком. Чистити клітини потрібно щодня. Випускати тварин «на волю» не рекомендується, оскільки вони досить агресивні. Клітини слід обладнати підстилками. Для цього можна використовувати сіно, солому, тирсу, м’яку дерев’яну стружку.

За температурою в приміщенні потрібно доглядати, що нутрії погано переносять сильні морози, тому що їх хвіст і лапи позбавлені вовняного покриву. Особливо вразливі новонароджені, яких слід оберігати ретельно. Оптимальна температура для утримання нутрій – 15 градусів вище за нуль. З огляду на все це приміщення необхідно утеплювати, а в холодних районах нашої країни для утримання нутрій потрібні приміщення з опаленням.

Содержание нутрий: клетки, температура, водоемУ природних умовах нутрії дуже багато часу проводять у воді, тому, облаштовуючи для них приміщення, слід подбати і про водойму для купання тварин. Сьогодні часто практикують безводне утримання цих тварин, вважаючи, що це значно заощаджує витрати на корм (до 20%). Але в такому разі нутрії позбавляються природного щоденного раціону, у них знижуються запліднюваність і плодючість, а найгірше – якість шкурок. Але якщо нутрії вирощуються заради отримання хорошого хутра, то наявність басейну для купання є обов’язковою умовою.

Деякі   вдаються до компромісного рішення: ставлять для нутрій таз із водою, яку часто змінюють.