З Харківської області масово тікають місцеві жителі: дітей евакуюють В Харківській області стає все небезпечніше проживати. 

Начальник ХОВА Олег Синєгубов повідомив, що масовані ракетні удари по Харкову та Харківській області, яких армія РФ завдавала наприкінці грудня та в січні, викликали відтік мешканців міста та області. Люди масово покидають міста які обстрілюються.

“Якщо брати місто Харків, то внаслідок ворожих обстрілів 30 грудня 2023 року, 2 січня, потім 23 січня у нас виїхало з міста Харкова від 50 до 100 тисяч людей. Це ті люди, які мали місце проживання в Києві, в інших місцях, тобто мали альтернативу. У нас усього наразі нараховуємо 1 мільйон 100 тисяч – 1 мільйон 200 тисяч населення по місту Харкову. Плюс-мінус, тобто 10 відсотків”, – сказав Синєгубов  в прямому ефірі Національного марафону «Єдині новини».

Він зазначив, що люди то виїжджають із міста Харкова під час загострення ситуації, то повертаються.

РФ стала частіше завдавати ударів по Харківу. Ворог бив по цивільній та критичній інфраструктурі. Потраждали житлові будинки, лікарні, готелі. Декілька людей загинули, кілька десятків було поранено.

З Харківської області масово тікають місцеві жителі: дітей евакуюють Також у постійному режимі виїжджають мешканці Куп’янська.

«Купʼянщина залишається найгарячішим напрямком. Напередодні по Куп’янську вперше зафіксували удар КАБами з касетними зарядами. Це збільшує зону враження і становить ще більшу загрозу для цивільних людей. Саме тому виносимо на Раду оборони області питання примусової евакуації родин з дітьми», – зазначив начальник Харківської ОВА.

Посилилися обстріли по місту Куп’янську, є активність евакуаційних процесів. За тиждень десь евакуюється у цьому напрямі від 100 до 200 осіб, включаючи дітей.

Президент України Володимир Зеленський під час своєї пресконференції після форуму «Україна. Рік 2024» сказав, що Росія планує наступати в кінці травня або на початку червня.