Місцеві селяни продають молодих качок бо потрібні гроші на лікиМісцеві селяни по всій Харківській області потребують фінансової підтримки.

Запаси харчів та невелике господарство домашньої птиці у дворах селян вже закінчується. І це ще не розпочався новий 2024 рік. Їжі стає мало, майже вся птиця яка мала підтримати селян у холодну зиму пішла під ніж.

Грошей не вистачає, розповідає пенсіонер, ліки зараз дуже дорогі, опалення будинків та ін, а свіже м’ясо різної домашньої птиці і другої худоби – це єдині швидкі “кредити-гроші” у сільській місцевості.

Селяни масово вирізають та розпродують як курей, качок, гусей, кролів та навіть індиків та невеликих коз та козлів, а свиней в першу чергу. Все що бігає в дворі йде під ніж. Як пояснюють селяни потрібні гроші, а де їх візьмеш. 

“Потрібно булоб потримати щеб 2-3 місяця тих і качок і курей тих самих, щоб вони ваги набрали, але і часу нема та й потрібні гроші вже зараз. Корми дуже дорогі, а свої запаси не безкінечні”, – пояснює дід Степан.

Місцеві селяни продають молодих качок бо потрібні гроші на лікиКачине м’ясо користується певною популярністю у містян та користується гарним попитом на ринках міста Ізюма. Часто його подають на Новий рік. А хтось вважає за краще харчуватися ним частіше.

Наприклад:

Ціна качки у Ізюмському районі Харківської області живою вагою коштує зараз 100 гривень за кілограм. Тобто жива качка Вам буде коштувати лише 200-300 гривень. Тушка качки дорожче від 140 до 180 грн/кг.

Смачне та корисне м’ясо позитивно впливає на стан здоров’я. За допомогою домашньої качки можна приготувати багато цікавих страв до новорічних свят.