Литовський піаніст Даріус Мажинтас грав на горі Крем’янець в Ізюмі Відомий піаніст Даріус Мажинтас зіграв в Ізюмі “Наївну музику” українського композитора Валентина Сильвестрова. Піаніст зіграв біля понівечених окупантами половецьких баб.

13 грудня 2022 року на горі Крем’янець в Ізюмі піаніст у темному урочистому одязі та бронежилеті близько години грав сучасну українську класику. Стояла волога та туманна погода, на вулиці тоді було усього +5.

Як повідомляє “Громадське” з посиланням на організаторів акції, музикант приїхав в Ізюм ще в понеділок та провів ніч із командою у старовинному погребі, що під час воєнних дій та окупації слугував укриттям для понад 60-ти мешканців міста.

«Із початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою, так відкрив для себе Сильвестрова. В його музиці — вся Україна, її природа та люди», — каже піаніст. 

Організувала акцію фундація Looking at the Stars – канадська благодійна організація з Торонто. Раніше благодійники вже привозили Даріуса Мажинтаса до України, він грав біля зруйнованого будинку культури в Ірпені.