Изюмской местной прокуратуройІзюмською місцевою прокуратурою направлено до суду позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення тендерного комітету, визнання недійсним договору на закупівлю робіт з реконструкції каналізаційного колектора.

Як розповів заступник керівника Ізюмської прокуратури Денис Коновалюк, в ході вивчення даних електронної системи “РroZorro” місцевою прокуратурою встановлено, що замовником — управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та капітального будівництва Куп’янської міської ради Харківської області опубліковано оголошення про проведення відкритих торгів із закупівлі робіт з реконструкції каналізаційного колектора. Очікувана вартість закупівлі становила майже 51 млн грн. Про це повідомили в пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

Встановлено, що замовником за формальними підставами відхилено більш вигідну цінову пропозицію одного з учасників тендеру та укладено договір з ТОВ, тендерна пропозиція якого має бути відхилена, оскільки не відповідає умовам тендерної документації.

Зокрема встановлено, що у ТОВ відсутня в користуванні або на праві власності необхідна техніка для проведення зазначених робіт. Крім того, учасником тендерної пропозиції додано копію дозволу на виконання робіт, передбачених договором, термін дії якого майже закінчився, що взагалі унеможливлює виконання договору ТОВ закупівлі. Встановлені порушення вимог Закону України “Про публічні закупівлі” стали підставою для направлення місцевою прокуратурою відповідного позову до суду.

Наразі судовий розгляд триває.

Довідково: ТОВ, пропозиція якого безпідставно визнана відповідною тендерною документацією, фігурує у кримінальному провадженні за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 КК України). Під час виконання робіт з реконструкції мереж водопостачання у м. Куп’янськ, зазначеним ТОВ завищено вартість та обсяги виконаних робіт більш ніж на 1 млн грн.

Обвинувальний акт у зазначеному кримінальному провадженні перебуває на розгляді в суді.