Ізюмська ТГ є дотаційною: майже половину грошей отримують від державиДо великої війни Харківщина була промисловим регіоном з багатогалузевим комплексом та великим економічним потенціалом. Область посідала третє місце за кількістю підприємств і п’яте – за обсягом реалізованої продукції.

За час війни Харківщина стала одним з найбільш зруйнованих регіонів, а 22 з 56 громад області були окуповані. Через постійні обстріли лише близько 50% підприємств малого та середнього бізнесу залишилися працювати в області. Про це повідомляє ЧЕСНО.

Прибутки підприємств Харківщини зменшилися втричі. Найсуттєвіше зменшилася фінансова спроможність окупованих та прифронтових громад. 

У 2023 році понад 90% громад Харківщини отримали базові дотації. Загальний обсяг базових дотацій громад збільшився в чотири рази порівняно з 2021 роком. Харківщина стала одним із п’яти регіонів, які сплатили до держбюджету найменше реверсних дотацій.

Найбільше базових дотацій отримали деокуповані Ізюмська, Куп’янська, Балаклійська та Вовчанська громади, які зазнали критичних руйнувань, а також прифронтова Лозівська. На них припадає чверть базових дотацій Харківщини.

Окупація третини території Харківщини у 2022 році суттєво підірвала економічний потенціал усього регіону. Промислово розвинені громади перетворилися на дотаційні з низьким та критичним рівнем фінансової спроможності.