Изюмскому приборостроительному заводу, 13 мая, исполняется — 100 лет

Ізюмський приладобудівний завод “ІПЗ” – українське державне підприємство, що займається приладобудуванням та виробництвом оптичного скла.

13 травня 1923 року завод став до ладу діючих промислових підприємств країни, отримавши перше придатне варіння оптичного скла. Це свято стало днем народження Ізюмського заводу оптичного скла.

Історія заводу – це створення першого в країні оптичного скла, унікальних технологій з навару оптичного скла, в т. ч. в електрованній печі безперервної дії з механізованим виробництвом очкового скла (вперше в СРСР), технології штампування заготівлі з рідкої скломаси.

З 40-х років розвивається приладобудування різних напрямів: прилади спеціального призначення, геодезичні, сенситометричні, морські світло-оптичні маяки, засоби відображення інформації для Центру Управління космічними польотами.

Багато приладів та вузлів до них захищені авторськими свідоцтвами, удостоєні нагород та дипломів на міжнародних виставках, у т. ч. дві Державні премії СРСР.

У 2011 році в результаті реструктуризації завод передано до управління Державного концерну «Укроборонпром». З жовтня 2012 року підприємство перетворено на Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод».

История завода «Изюмского приборостроительного завода» - ИПЗОкупанти у 2022 році повністю зруйнували Ізюмський приладобудівний завод, який входить до складу концерну «Укроборонпром».

З 6 березня йшли інтенсивні обстріли міста та авіудари, всю інфраструктуру міста знищено, практично на 80% зруйновано житлову забудову.

24 лютого 2022 року президент Росії Путін оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. В Україні введено військовий стан та оголошено загальну мобілізацію.