У місті Ізюмі планують перейменувати 190 вулицьУ грудні 2022 року в Ізюмі на Харківщині перейменували понад 60 топонімів.

Рішення про перейменування приймає не тільки топонімічна комісія, розповів Суспільне Харків заступник міського голови Володимир Мацокін.

“Назви обирають через топонімічну комісію, але для цього ми збирали варіанти через соціальні мережі, через Telegram-канали різні пропозиції”, — говорить він.

У грудні в Ізюмі з’явились вулиці імені Романа Ратушного, Володимира Вакуленка, Романа Шухевича, Степана Бандери, Січових Стрільців, Голди Меїр, Стіва Джобса та інші. За місяць вдалося перейменувати 61 топонім.

“Наприклад, Діана Петриненко — це видатна оперна співачка. Валентина Черевко — це видатна людина для ізюмчан, вона, на жаль, померла. Це керівниця, у нас унікальний цирковий колектив “Чудесники”, який дуже багато виховав професійних працівників цирку, вона його очолювала. Все життя пропрацювала там”, — пояснює Мацокін.

Також, в Ізюмі перейменовують топонімічні об’єкти іменами загиблих ізюмчан-військовослужбовців. Зокрема, у місті з’явились вулиці Віталія Смолярова, Едуарда Копичка, Руслана Крамаренка, Максима Поправки, Романа Кирилова.

Володимир Мацокін розповів, чому в Ізюмі з’явилась вулиця Стіва Джобса: “Тому, що у нас є і вулиця Джона Леннона, і вулиця Шекспіра, і ми вважаємо, що це людина, яка перевернула технологічний світ”.

Наступна серія перейменувань відбудеться на початку січня, каже Мацокін. Серед інших — перейменують вулицю Першотравневу, зазначив заступник міського голови.

За його словами, загалом близько 190 топонімів у місті підлягає перейменуванню.