Изюмский медицинский колледж25 липня 1930 року Харківський окружний виконавчий комітет на своєму засіданні прийняв:

Доручити Окрінспектурі негайно приступити до організації медтехнікуму в Ізюмі на базі районної лікарні, залучаючи до роботи з організації навчального закладу лікарський персонал та педагогічних робітників району, враховуючи загрозливе становище із середнім медперсоналом…”

Вже у вересні 1930 року перші 30 осіб почали навчатися в Ізюмському медичному технікумі. Першим його директором став Рудяк Кирило Мойсейович.

Слід зазначити, що для тих часів технікум мав нове двоповерхове приміщення зі світлими аудиторіями, своїм віварієм, їдальнею, просторим спортзалом та анатомічним музеєм.

Вже 1936 року випускники навчального закладу ліквідували нестачу кадрів у медичних закладах Ізюмщини, їх почали спрямовувати на роботу до інших областей України та всього Радянського Союзу.

Велика Вітчизняна війна не лише припинила роботу фельдшерсько-акушерської школи, а й різко змінила долі її випускників, викладачів та учнів. Вже на початку липня 1941 року весь випуск того року і ті, хто не закінчив навчання, були мобілізовані на фронт. Разом зі своїми вихованцями там були практично всі викладачі. Загалом фронтовими дорогами пройшло 230 випускників ФАШ, понад 200 з них були нагороджені орденами та медалями, а випускниця 1941 року Гоцуленко Євгенія Василівна стала Героєм Радянського Союзу (на весь СРСР таких було 6 осіб).

Ще продовжували гриміти залпи війни, а ухвалою Харківського облвиконкому від 25 серпня 1944 р. передбачалося негайно відновити роботу Ізюмської фельдшерсько-акушерської школи. Для навчання було виділено напіврозбиту будівлю по вул. Свердлова, 79. Учні та викладачі своїми руками, освоївши будівельні спеціальності, привели до належного стану приміщення.

Проходили перші повоєнні роки, поступово налагоджувалося життя. У 1954 році навчальний заклад було перейменовано на медичне училище.

З роками зростала кількість учнів та вимоги до навчального процесу.

У 1966 році медичному училищу було передано хоч і стару, але набагато більш простору будівлю Старопоштовою вулицею. Знову була реконструкція та самовіддана праця учнів та викладачів.

Изюмских медиков с инфекционки отправили на обсервациюУ ці роки було побудовано гуртожиток, що дозволило розмістити більше приїжджих учнів, і навіть збільшити кількість аудиторій.

Враховуючи вимоги часу, реалізацію положень Болонської декларації у системі вищої освіти та науки України, колективом навчального закладу було проведено велику роботу з надання училищу статусу коледжу.

У березні 2005 року наказом Управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Ізюмське медичне училище було перейменовано на Ізюмський медичний коледж. З цього часу розпочинається новий відлік історії навчального закладу.

Изюмский медицинский колледж На сьогоднішній день Комунальний заклад охорони здоров’я Ізюмський медичний коледж – це сучасний акредитований вищий навчальний заклад.

У ньому навчаються понад 450 студентів за спеціальностями: лікувальна справа, сестринська справа, акушерська справа.

Викладання у навчальному закладі ведуть висококваліфіковані спеціалісти вищої категорії, викладачі-методисти. 

За роки існування медичний коледж підготував понад 9000 спеціалістів. 

Джерело: Изюмский медицинский колледж