З Балаклії в села почнуть курсувати автобусиВ місті Балаклія, в результаті нападу рф, було зруйновано три заводи. На жаль відновити їх наразі неможливо, про це МГ “Об’єктив” розповів екс-мер та народний депутат Балаклії Олександр Литвинов.

Балаклійський цементний завод

Відновлювати це підприємство зараз, за ​​словами Литвинова, економічно невигідно. Виробництво цементу там проходило за “мокрою технологією”, яка потребує великого споживання газу. Хоча цемент, що випускається, і був якісним, але його виробництво – дуже енергоємне. Можна перейти на іншу технологію виробництва, але це складно і не так швидко.

Балаклійський молокозавод

“На цьому підприємстві великі пошкодження та значні руйнування. Скоріш за все, найближчим часом, відновлюватися він не буде” – розповів  народний депутат.

Балаклійський ремонтний завод

Сам завод входить до складу “Укроборонпрому”. На території заводу знаходилася значна кількість російських окупантів та їх техніки. Також великою проблемою є замінування та покриття касетними бомбами території підприємства, та території навколо нього. Завод знаходиться безпосередньо в місті та займає значну територію, яка засипана вибухонебезпечними предметами, тому знаходитися там людям – небезпечно. 

Також ведеться активне відновлення філії “Хенкель Баутехнік (Україна)” – заводу з виробництва будсумішей та фарби. 

Воно не зруйновано повністю, але пошкодженні основні елементи – вузли обладнання та електроніка, яка відповідає за виробничий процес. Керівник заводу знаходиться на підприємстві, колектив повернувся, вже два місяці триває відновлення. Сприятливий прогноз – поновлення роботи тут протягом півроку. На цьому заводі до війни вироблялося близько 15-20% продукції всіх філій компанії в Україні.

Підприємство “Шебелинкагазвидобування”

Підприємство працює, видобуток незначно зменшився, але він постійно триває. Зменшення пов’язане з технологічним процесом. На даний час підприємство працює стабільно.