В Украине подорожает хлеб до 25 гривенВ Україні значно подорожчає хліб. Головна причина – зростання цін на газ та електроенергію. Про це повідомляють «Харківські вісті».

Нині вартість пшенично-житнього хліба вагою 700 грам становить від 17 до 20 гривень – залежно від виду продукту та місця виробництва. Відповідно, вже найближчим часом такий буханець, за прогнозами фахівців, коштуватиме близько 21 – 25 гривень.

Подорожчання газу в 7 разів у порівнянні з цінами попереднього року та подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки у собівартості хліба.

Велика залежність хлібопекарських підприємств від газу, за словами Юрія Дудченка, зумовлена ​​тим, що 90% їх працюють саме на ньому. Понад те, структура енергоспоживання цих підприємств перебуває на 60% газу, на 40% електроенергії. Втім, подорожчання газу та електрики – не єдина причина майбутнього зростання цін на хліб. Іншими факторами є подорожчання цукру та олії вдвічі, зростання цін на пшеницю з 6 тисяч гривень за тонну до 8 500. Також впливає на ціноутворення та річна інфляція, що перевищує 10%. Подорожчання цукру та соняшникової олії стало наслідком не лише підвищення світових цін, а й можливої ​​монопольної змови постачальників, кажуть виробники хліба. У зв’язку з цим асоціація вже звернулася до Антимонопольного комітету.

За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дудченка, до кінця цього року можливе подорожчання на 10%, а наступний етап може розпочатися вже після Нового року.