В Украине остановлено вещание трех телеканалов "112 Украина", NewsOne, ZIKПрезидент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року Про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та його медіахолдингу. Рішення, зокрема, стосується мовлення каналів “112 Україна”, NewsOne, ZIK, пише SQ.

“Ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року” Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться в указі президента.

Санкції проти нардепа Верховної Ради від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака ввели строком на п’ять років. Також санкції накладені на ряд підприємств медіахолдингу “Новини” (підконтрольного Віктору Медведчуку), куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”.

Під санкції потрапили: “Новые коммуникации” — ZIK, “НОВОСТИ 24 ЧАСА” — “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛИДЕР ТВ” -, “ТЕЛЕРАДИОКОМПАНИЯ ”112-ТВ“, ”ТВ ВЫБОР“ – 112 канал, ”НОВЫЙ ФОРМАТ ТВ“, “Ариадна ТВ” – власник Тарас Козак.

“Відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій щодо юридичних і фізичних осіб, які перебувають на території України. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні”, – зазначив секретар РНБО Олексій Данилов.

Того ж дня, 2 лютого, Інтернет-провайдери та провайдери кабельного телебачення почали припиняти трансляцію каналів “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

В офісі президента зазначили, що введені санкції не є посяганням на свободу слова. Про це радник керівника ВП Михайло Подоляк повідомив у коментарі “Українській правді”.

“Дані телеканали досить активно і часто відкрито використовуються як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні. Вони, на жаль, відверто вже не працюють так, як це має бути зі звичайними телевізійними мовниками. Зрозуміло, санкції по телеканалах пана Медведчука-це зовсім не про медіа і не про свободу слова. Це тільки про ефективну протидію фейкам і чужорідній пропаганді”, – зазначив Подоляк.

У свою чергу, на сайті каналу 112 в ніч з 2 на 3 лютого з’явилася заява, в якій рішення РНБО і президента Зеленського назвали “політичною розправою над неугодними ЗМІ”.