У Харківській області почнуть відключати боржників від послуг ЖКГ з 29 січня - урядВідключення боржників від послуг ЖКГ почнеться вже 29 січня 2024 року. Майже всі регіони в зоні ризику.

До переліку регіонів, в яких Кабінет Міністрів дозволив припиняти надання житлово-комунальних послуг населенню в разі несплати, а також нараховувати та стягувати пеню, інфляційні нарахування, проценти на заборгованість за послуги ЖКГ увійшли території, перелік яких затверджує Мінреінтеграції .

“Місто Київ та Київська область, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області”.

Крім того, до цього переліку станом увійшла також Харківська область, за винятком окупованих РФ територій, а також низки територіальних громад Богодухівського, Куп’янського, Чугуївського, Ізюмського, Харківського районів та території Лозівського району, за виключенням деокупованих районів.

Крім того, санкції не будуть застосовуватися до громадян, нерухоме майно яких було пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій за умови інформування про такі випадки комунальних структур.

При цьому, постачальник електроенергії компанія Yasno, яка входить в енергохолдинг ДТЕК, розпочне відключення боржників вже 29 січня.

При цьому урядовці зауважили, що віялових відключень не передбачається. Хоча ніхто не може гарантувати, що росія не нанесе ударів по інфраструктурі. Але навіть в такій ситуації Україна планує закупати електроенергію за кордоном. Таким чином світла вистачить і побутовим споживачам і підприємствам.