У Харківській області аграрії збільшують посівні територіїНаприкінці лютого в Харківській області стартувала посівна кампанія.  І хоча аграрії адаптувались до реалій повномасштабної війни, експерти все ж очікують суттєвого збільшення площі посівів, порівняно з 2023 роком.

Торік восени аграрії Харківщини збільшили площі під посів озимини на 46,2% у порівнянні з 2022 роком, що склало 325,9 тисяч гектарів.

Найбільше було засіяно озимої пшениці – 323 тис. га. Також господарства області засіяли 2,4 тис. га ячменю, жита – 0,5 тис. га. Озимий ріпак посіяно на площі 22,9 тис. га, що на 57,9% більше показника 2022 року.

Хоча де які експерти запевняють, що посівні площі скорочуватимуться передусім в районах, наближених до лінії фронту та віддалених від морських портів і західних кордонів країни, тобто у східних та північно-східних областях.

За попередніми даними, цьогоріч аграрії Харківщини планують посіяти ярі культури на площі більш як 960 тисяч гектарів. Очікується збільшення посівних площ під яру пшеницю, горох, гречку, просо та соняшник.

Ситуація з вивезенням аграрної продукції за кордон у 2024 році виглядатиме значно краще, аніж у 2023-му, оскільки Україні вдалося налагодити роботу чорноморського зернового коридору. 

Цього року очікується зменшення врожайності ніж у 2023 року. Відтак, ймовірно, у 2024 році валовий збір зерна буде меншим, порівняно з попереднім роком.