Виплати грошей для ВПО будуть лише 6 місяців в конкретні дніНа Харківщині налічується 517 300 переселенців.

У Харківській області ВПО позбавили виплат від держави на проживання – 8384 особи, з них 6194 людини перебувають за кордоном.

Із переселенців, які виїхали за кордон, зняли виплати. Допомоги позбавили 6194 особи, які перебувають за кордоном, повідомили в ХОВА.

За їх словами, допомогу від держави знімають із людей, які перебувають за кордоном понад місяць, повернулися додому за місцем прописки або відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Сьогодні в Харківській області налічується 517 300 переселенців. Станом на 1 вересня їм виплатили вже понад 7 млрд гривень.

З 1 вересня виплати припиняють ВПО, які з моменту ухвалення постанови 11 липня:

  • придбали транспортний засіб або механізм, які випустили не більше п’ять років тому, крім визначених винятків;
  • купили на суму понад 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок або інше нерухоме майно, крім житла від держави;
  • мають на депозитному банківському рахунку гроші чи облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тисяч гривень;
  • придбали банківські метали, безготівково та/або готівкову іноземну валюту загалом на понад 100 тисяч гривень, крім коштів від благодійних організацій або придбаної валюти для оплати медичних, соціальних та освітніх послуг;
  • власники житла або його частини, що розташоване на інших територіях, ніж тих, де ведуться активні/можливі бойові дії чи які під окупацією, площею до 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Внутрішньо переміщені особи отримують на місяць:

  • люди з інвалідністю та діти – 3 тис. грн.;
  • всі інші – 2 тис. грн.

Із серпня змінилися дати виплат переселенцям: допомога нараховуватиметься після 15-го і 28-го числа кожного місяця.