В Изюме тарифы за эксплуатацию жилых домов поднимутся с февраляЗростання цін на електрику і збільшення мінімальної заробітної плати з 5000 до 6000 грн., з 1 січня, позначиться на тарифах за експлуатацію житлових будинків та прибудинкових територій.

“В оплаті за утримання будинків значна частина припадає на зарплату співробітників ЖКП, ліфти та ін. Дорожчає електрика — дорожчає робота ліфтів, і т. д.”, – пояснив експерт.

Яким чином здійснюється перегляд тарифів.

“Кооперації, які самі утримують свої будинки, цілком можуть підвищувати свої внутрішні тарифи, не стверджуючи їх ніде – вони самі себе обслуговують. Вони юрособи, незалежні від органів влади. А приватний ЖЕК, який має договір з будинком, що знаходиться в комунальній власності, пропонує тарифи на затвердження до Ізюмської міської ради, доводячи їх обґрунтованість. У повноваженнях місцевих чиновників встановлення тарифів на обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій», – розповів експерт.

У січні в місті Ізюмі в районі ІОМЗа з’явилися оголошення одного з приватних ЖЕКів про те, що тарифи, з лютого 2021 року, за утримання будинків і прибудинкових територій зростуть на 12 відсотків.