Если индейка начала рано откладывать яйцаЩоб розведення індичок було успішним і результативним, господареві потрібно точно спланувати висиджування потомства, і, відповідно, продуктивність індичок.

«Живий інкубатор»

Активно індичка несеться з початку березня чи квітня. До цього моменту практично всі свійські птахи повністю готові до висиджування свого потомства, тому активно обладнають свої гнізда. Про індичок, то вони – гарні мами, дуже дбайливі та уважні до потомства, висиджування яєць, для яких вони будують міцне надійне гніздо. Сидить птах на яйцях, доки не вилупляться пташенята. Далі індички дбають про потомство, не кидають напризволяще. А якщо врахувати, що індичники дуже вимогливі до умов утримання, материнський догляд може суттєво полегшити їхнє вирощування та зменшити кількість «відходів». Тому є сенс (звичайно, не в промислових масштабах!) не вдаватися до апаратів штучної інкубації, а використовувати для висиджування живого птаха.

Терміни «плавають»

Які у цьому можуть виникнути особливості? Буває, що індички почали нестися раніше за звичайні терміни, у січні-лютому. Досвідчені птахівники кажуть, що нічого страшного в цьому немає, птах має «рознестись», перш ніж підуть нормальні яйця (перші 10-15 яєць будуть дрібними, непридатними для виведення). До того ж, індичка не сяде на яйця, поки температура довкілля не стане такою, яка годиться для появи пташенят. Такі «молоді» яйця можна використовувати з кулінарною метою.

А ось з кінця лютого можна вже потроху відбирати яйця для розведення і мати запас інкубаційного матеріалу. Кількість яєць – 19-23 під одну індичку. Для насиджування годяться яйця правильної форми, без тріщин та наростів, які зберігалися не більше 15 днів при температурі 14-18°С. Яйця, термін зберігання яких уже минув, можна використовувати для домашніх потреб.

Если индейка начала рано откладывать яйцаБуває й так, що індички рано почали нестися, а потім припинили. Нічого страшного: за місяць-два процес відновиться вже на постійній основі. І не рекомендується припиняти несення яєць, знижуючи температуру вмісту птиці до -10…15°С, як радять деякі «експерти». Адже такі стресові умови утримання можуть призвести до загибелі птиці.

Поради практиків

Досвідчені фермери дають кілька порад, які допоможуть початківцям правильно визначати початок несучості в індичок. Наведемо основні рекомендації, які треба враховувати.

Основна та найбільш надійна ознака початку процесу – постійна температура у пташнику, що не опускається нижче +5°С. Тому коли в приміщенні тримається такий показник температури без додаткового штучного обігріву протягом тижня, можна готуватися до початку інкубаційного сезону.

Птах починає постійно активно шукати затишне місце, не виходить на прогулянки і постійно тягає сухі гілочки, залишки свого пуху, з яких планує робити затишне гніздо.

Коли у дворі в сезон кладок відсутній певний птах, він ховається від інших індиків, щоб нестись. Головне – не потурбувати птицю в такий відповідальний момент, оскільки стрес впливає на показники несучості.

Якщо індичка линяє, слід садити її на гніздо незалежно від кількості яєць, нехай їх і мало. Адже процес зміни пір’я значно гальмує процеси репродуктивної функції.

Деякі індички сідають висиджувати пташенят уже в середині квітня. Звичайно, це рано для індичат. Але в таких нетерплячих птахів можна підкласти гусячі (13-15 прим.) або качині (21-25 прим.) яйця. Можна підкласти і курячі (25-29 шт.), щоб отримати ранніх курчат. Ранні курчата швидко ростуть, і в листопаді курочки-молодки починають нестись.