Не я бью - верба бьет: Вербное воскресенье28 квітня 2024 року – рівно за тиждень до Великодня відзначається Вербна неділя.

Вербна неділя є шостою під час Великого посту. Останній Страсний тиждень перед Великоднем починає саме Вербна неділя. У більшості мов світу назва цього свята звучить як Пальмова неділя, адже під час в’їзду Ісуса Христа до Єрусалима йому встеляли дорогу саме пальмовими гілками.

Релігійне свято Вхід Господній до Єрусалиму, який також називають у народі Вербна неділя, щороку проходить у різні дати. Все тому, що він прив’язаний до святкування Великодня.

Традиції та звичаї Вербної неділі.

З ранку Вербної неділі на вулиці всюди можна побачити людей із гілками квітучої верби. Віруючі відвідують богослужіння у храмі та освячують гілки верби. Гілочки несуть додому і ставлять у вазу – вони вважаються сильним оберегом від усього поганого. Їх залишають удома, доки верба не засохне.

За традицією освяченими гілочками жартома злегка б’ють один одного, примовляючи:

Не я б’ю – верба б’є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!

Не я бью - верба бьет: Вербное воскресеньеТакож гілочками злегка ляскають хворих дітей. Християни вірять, що такий ритуал обов’язково допоможе дитині швидше одужати. А кілька “котиків” з гілки можна проковтнути, щоб горло ніколи не боліло.

На Вербну неділю прийнято читати молитву на захист дітей:

Всемогутній Боже, вручаю своїх дітей Твоїй могучій опіці й охороні! Охорони їх, Господи, від усього, що може завдати шкоди їхньому здоров’ю або наразити їх на небезпеку смерті. Але передовсім молю Тебе, найліпший Отче, охорони їх від небезпек, що загрожують їхній душі.

Відвертай, Боже, своєю всемогучою рукою від моїх дітей усе те, що може мати лихий вплив на їхнє невинне серце або статися для них нагодою до злого. Охорони, Боже, моїх діточок від гріха! Пошли, молю Тебе, своїх святих Ангелів, щоб стерегли їх на дорозі життя.

Всемогутній Боже й Отче, переведи щасливо моїх дітей через всі земні небезпеки та бурі і дай, щоб вони щасливо дійшли до пристані спасіння. Амінь.