Как будут наказывать должников за коммуналкуУкраїнцям, які заборгували за житлово-комунальні послуги, можуть вимкнути газ і електроенергію. При цьому закон не передбачає механізму відключення водопостачання та опалення. Але всім боржникам можуть нараховувати пеню. Як каратимуть боржників.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Пеня не нараховується тільки якщо держава має заборгованість перед абонентами за пільги і субсидії, або якщо споживачеві не платять заробітну плату і він може це підтвердити. Також постачальник послуг може звернутися в суд, щоб стягнути заборгованість. Якщо суд задовольнить позов, то виконавча служба може накласти арешт на банківські рахунки боржника. Вилучати кошти будуть з заробітної плати.

З заробітної плати, пенсії, стипендії боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення в повному обсязі заборгованості 20 відсотків.

Крім цього парламент в першому читанні ухвалив законопроект, який дозволить заарештувати квартиру абонента, якщо його заборгованість перевищує 60 000 гривен. Якщо сума боргу менше, то виконавець може звернути стягнення на інше майно. Якщо заборгованість перевищує 120 000 гривен, а іншого майна абонент не має, то виконавець може накласти арешт на житло і надалі продати його на торгах. Однак поки закон не приймуть в цілому таких санкцій до боржників застосовувати не будуть.