Як зберігати картоплю у квартирі - порадиКартопля в Україні — це незамінний продукт харчування. Недаремно в народі її називають «другим хлібом». Вуглеводи картоплі є істинним джерелом енергії для людського організму.

Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.

Оптимальні умови зберігання картоплі – температура +2…+4 градуси (за таких показників бульби перебувають у пасивному стані, всі хімічні процеси уповільнені, паростки не пробиваються, але й картопля не мерзне), темрява, вентиляція, вологість повітря 70–85 %, захист від шкідників: слимаків, мокриць, мишей, щурів.

За мінусових температур крохмаль, що міститься в картоплі, перетворюється на цукор – вона стає солодкуватою та несмачною. Низька вологість призводить до того, що вона стає сухою, в’ялою, втрачає соковитість. Від високих температур бульби починають проростати. Підвищена вологість сприяє появі плісняви ​​та гнилі. Коли потрапляє світло на картоплю, то в ній утворюєься соланін – отруйна речовина. Його зовнішня ознака – поява на поверхні бульб зелених плям.

Як зберігати картоплю у квартирі.

Забезпечити потрібну температуру у квартирі для картоплі неможливо, тому треба шукати максимально прохолодне місце – в коридорі біля дверей, біля балкона чи під вікном, якщо там немає радіатора опалення.

Найкраще зберігати її в мішках з натуральної тканини – так бульби краще провітрюватимуться. Щоб картопля не відсиріла і не почала гнити, поверх мішків можна покласти буряк або суху солому.

Якщо у квартирі немає прохолодних місць, то можна домовитися із сусідами та розмістити картоплю у під’їзній «кишені» чи тамбурі. В такому разі можна використовувати дерев’яні ящики. Слід пам’ятати, що в теплі термін зберігання врожаю значно скоротиться. Щоб трохи подовжити його, можна зробити таке: взяти невелику пластикову ємність, прорізати в ній 30-40 невеликих отворів, покласти в ємність вологу тканину і помістити її всередині ящика з картоплею.

Як зберігати картоплю у квартирі - порадиЯкщо у вас є засклена лоджія – то ви король становища. Коли плюсова температура за вікном, то зберігання не буде особливо складним. Оптимальна температура на лоджії зберігається і за невеликих морозів. І ваше головне завдання полягає лише в тому, щоб уберегти картоплю від потрапляння сонячного світла та різких перепадів температури. Тут вам допоможуть старі ковдри або ж старий верхній одяг – укутайте гарненько вашу картоплю, але не забувайте час від часу наглядати за її станом.

Найпростіший спосіб збереження картоплі у міських умовах – купити термошафу. Вона самостійно підтримує необхідну температуру зберігання та здійснює вентиляцію картоплі.

Таку шафу, до речі, нескладно зробити самим. Зробіть ящик з подвійними стінками;

  • між стінками помістіть утеплювач (пінопласт, тирсу та ін.);
  • на дні ящика розташуйте лампочки розжарювання, поміщені в захисні світлоізолюючі металеві кожухи (в систему також вбудовується термореле).

Замість ламп можна встановити пластикову трубу, в якій розмістити фен та іноді підігрівати повітря. Цей спосіб – з феном – не найзручніший і доволі енергоємний, але це краще, ніж замерзлі запаси картоплі.

Загалом не так важливо, де ви зберігаєте картоплю, якщо ви дотримуєтесь основних умов: прохолода, потрібний рівень вологи і гарна вентиляція. Також пам’ятайте, що добре зберігається лише здорова картопля, тому своєчасне перебирання врожаю – одна з важливих умов зберігання.