Як правильно закидати удочки на водоймі: порадиПерша причина невдалого закидування поплавкової вудочки, найбільш характерна для новачків – недостатнє відведення снасті помахом  назад при підготовці до закидування, або дуже повільний мах вперед. При цьому натяг жилки слабшає і поплавець не долітає до цілі.

Друга можлива причина – маленька глибина в місці ловлі в поєднанні з занадто довгою поплавковою вудочкою. Для того щоб припинити свої муки у подібних випадках, варто привчити себе перед закидуванням поплавкової вудочки плавно відводити хлистом оснастку за спину (якщо немає перешкод) і здійснювати кидок дуже енергійно.

Як правильно закидати удочки на водоймі: порадиТретя – сильні перешкоди, що заважають відвести оснастку за спину, будь то рослинність або сильний попутний вітер. У таких ситуаціях швидше за все виручить інший спосіб закидування – маятниковий. Щоправда, і тут є кілька тонкощів. “Маятником” важкувато закинути на повну витяжку жилки поплавкової вудочки дуже легкі поплавочні оснастки. Щоб якось полегшити це корисно по можливості змістити огрузку як можна нижче.

Втім, при дуже сильному вітрі, що дме в спину, чим легше оснастка поплавкової вудки і повільніше закидування, тим легше поплавок і компанія відлітають в точку ловлі. Правда, при цьому підтягти оснастку до себе, щоб, наприклад, поправити наживку, стає дуже важко і доводиться майже класти вудочку за спину.