Как правильно посадить озимый лук - советЦибуля – одні його обожнюють, інші терпіти не можуть, а треті рік за роком, але все ж таки виділяють на своїх ділянках хоча б кілька метрів цибулинних грядок.

Озимою називають цибулю, яку садять восени і залишають на зимівлю в землі. Цибуля відноситься до тих культур, які добре переносять зиму в ґрунті.

Де посадити озиму цибулю

Озиму цибулю рекомендується садити на землі, де раніше росли зернові, кабачки, кукурудза, горох, квасоля, помідори, огірки та капуста. Не варто садити озиму цибулю на ділянці після буряка, моркви та редьки. На тому самому місці цибулю можна вирощувати не більше 2 років поспіль.

Коли садити цибулю на зиму

Как правильно посадить озимый лук - советЦибулю під зиму краще висаджувати до того моменту, як почнуться заморозки на ґрунті. Зазвичай цей період посідає жовтень. Деякі городники рекомендують виконувати процедуру в кінці листопада, але це неправильно – вибирайте час для посадки таким чином, щоб цибуля встигла вкоренитися, але не випустила перо.

Щоб визначити точний термін, слідкуйте за температурою повітря – якщо протягом тижня вона тримається на позначці 6 градусів, і передбачається похолодання, цей час ідеально підходить для посадки.

Як посадити цибулю на зиму

Для посадки викопують борозни глибиною 5-7 см. Потім висаджують цибулини з відривом 6-8 см. див друг від друга. Борозни з цибулинами присипають сухою землею. Після посадки цибулю не поливають.

Після настання морозів грядку з цибулею бажано посипати опалим листям, ялиновими гілками або тирсою. Якщо зима безсніжна, то цибулю зверху треба накрити агроволокном.