Як зробити свічки своїми руками - порадаСвічка – це найпростіше, що можна придумати. За матеріалом виготовлення вони бувають декількох типів: воскові, стеаринові, парафінові, гелеві.

Робимо свічку власноруч.

З вторинної сировини можна робити свічки самостійно, що суттєво зменшить витрати на їх придбання.

Для цього знадобляться гноти, які скручуються з натуральних бавовняних або лляних ниток. Можна також використати як гніт прядив’яну мотузку.

Для того щоб скручені нитки або мотузки перетворилися на гніт, їх потрібно натерти воском, парафіном або стеарином. Уже готовий гніт треба прив’язати на дерев’яну паличку та вкласти зверху на форму для свічки таким чином, щоб гніт звисав донизу форми точно по центру.

Як форму можна використовувати одноразові пластикові або картонні стаканчики для чаю або кави. Крім того, форму різного діаметра можна виготовляти самостійно із харчової фольги. Для цього фольгу треба обгорнути навколо твердих круглих предметів з підворотом для денця з одного боку.

Форми вже готові. Тепер треба підготувати віск, стеарин або парафін. Їх слід розігріти до 60 градусів на паровій бані. Для цього посудину з вторинною сировиною встановити на посудину з киплячою водою.

Як зробити свічки своїми руками - порадаРозігрітий таким чином до рідкого стану віск, стеарин або парафін розлити у форми і чекати, поки він охолоне і затвердіє. Після цього відв’язати дерев’яні палички з кінчиків гніту, підрізати ці кінчики до довжини в 1 сантиметр і зняти імпровізовані ливарні форми з готових для використання свічок.

Як збільшити кількість світла від однієї свічки.

Як правило, нам не потрібне рівномірне освітлення всієї кімнати – тим більш, коли ми вимушені економити свої свічки. Тому його можна сфокусувати тим способом, який використовували в одному із стародавніх чудес світу – Олександрійському маяку. Для цього півколом навколо свічки потрібно розставити дзеркала, які декілька разів будуть відбивати світло від полум’я свічки у необхідному напрямку.