Как правильно и без вреда для здоровья похудеть

Статистика каже: кожна друга жінка мріє скинути в середньому від 3 до 30 кілограмів зайвої ваги.

Експерти зі схуднення запевняють: якщо людина безконтрольно набирає вагу, значить, тому є причини – перенесений стрес, хронічні захворювання, залежність від їжі або психологічні патерни харчової поведінки, наприклад, схильність «заїдати» неприємності.

На думку фахівців, усі способи, які ведуть до вкрай швидкого схуднення, вкрай негативно позначаються на здоров’ї. Правильне позбавлення зайвих кілограмів має бути поетапним, а безпечна норма для самостійного схуднення, з погляду дієтотерапії – не більше 10% протягом півроку.

Швидший ефект може досягатися лише під наглядом фахівців та обов’язково з підтримуючою, оздоровчою програмою для організму. Однак для початку слід розібратися, з яких причин людина почала набирати вагу. У кожному випадку для ефективного схуднення потрібна індивідуальна схема.

«Програма призначається лише після консультації зі спеціалістом, де визначаються причини набору ваги, характеристика загального стану здоров’я, рекомендовані та бажані норми зменшення ваги. Виходячи з цього, призначається комплексна програма із певними рекомендаціями», – розповідає психолог.

Как правильно и без вреда для здоровья похудетьКонсультант вважає, що голодування та розвантажувальні дні – один із найневдаліших способів корекції фігури. Відсутність повноцінного харчування в результаті призводить до гастритів, виразок, уповільнення обмінних процесів, порушення концентрації уваги та загострення хронічних хвороб. Будь-який безпечний спосіб схуднення повинен включати фізіологічні норми-потреби організму.

Якщо ж вибирати для себе схуднення за допомогою «таблеток», то попередньо треба уважно вивчити інструкцію та визначити: наскільки вони безпечні для організму, за рахунок чого відбуватиметься скидання ваги та яким чином він буде стабілізований після закінчення прийому препарату.

Найголовнішим критерієм на шляху до здорового схуднення фахівці вважають правильний раціон харчування та чітке дотримання балансу на момент стабілізації результату: витрачаємо стільки ж енергії, скільки споживаємо. Як приклад правильного харчування наводимо раціон п’ятирічної дитини, до якої входять каші, перші страви, фрукти-овочі та тваринний білок. Дитячий організм не зіпсований шкідливими продуктами, а за стіл вони сідають не менше чотирьох разів на день.