Як легко вивчити англійську: ефективні поради тим, хто не хоче напружуватисьЗ питанням про те, як легко вивчити англійську, доводиться стикатися всім, хто тільки починає її вивчати. Величезна кількість правил, часів, різні особливості вимови та інші тонкощі часто лякають початківців і відштовхують від нових починань. Але насправді все не так погано, як може здатися. Експерти стверджують, що в будь-якій справі важливо підібрати правильний підхід. Встановити мету і позначити план руху до неї – тільки так можна не збитися зі шляху і не втратити мотивації. Такий спосіб досить ефективний і допоможе істотно полегшити життя під час навчання. Адже не доведеться рухатися наосліп або вивчати нові теми безладно.

Переходячи від простих слів до справи

Обравши для себе відповідний спосіб навчання і намітивши план, можна переходити до розгляду граматичних правил. Вони досить прості для запам’ятовування, але для багатьох проблемою є їхня кількість. Тому в такій справі не зайвим буде комплексний підхід. Для початку слід підібрати підручник з граматики, у якому вся теорія розкриватиметься послідовно. Також сайт Прайма рекомендує комбінування різних способів навчання. Наприклад:

  • вивчення правил;
  • розбір прикладів;
  • перевірка засвоєного за допомогою вправ;
  • перегляд навчальних роликів за темою;
  • аудіювання;
  • складання схем і таблиць для кращого засвоєння інформації.

До речі, останній пункт чудово підійде для запам’ятовування часів англійської мови – з цим згодні навіть багато викладачів. Таких уже готових таблиць багато можна знайти в мережі.

Корисні поради

Англійську мову вивчають насамперед для того, щоб говорити нею. Тому дуже важливо приділити особливу увагу вивченню лексики та граматики. Далі зібрані корисні поради, які допоможуть у запам’ятовуванні обох категорій і полегшать навчання.

Вчити мову не окремими словами, а фразами

Завдяки такому підходу можна одразу запам’ятати супутні іменники та прикметники, які з ними можна використовувати. Приміром, це може бути просто welcome – ласкаво просимо. Але на практиці набагато простіше запам’ятати, наприклад, welcome home – ласкаво просимо додому, або welcome to my restaurant – ласкаво просимо в мій ресторан. Таким чином стає набагато простіше вибудовувати свою англійську не з окремих слів, а з уже готових фраз. Плюс, це додаткове поповнення словникового запасу.

Вести словник

Ще один з легких способів вивчити англійську мову. В якості словника може бути як комп’ютерна програма, так і звичайний паперовий блокнот або зошит. Під час записування нових слів можна з більшою ймовірністю їх запам’ятати.

Не виписувати всі слова поспіль

Якщо йдеться про читання англомовної книги або перегляд фільму, не потрібно виписувати всі незнайомі слова одне за одним. До словника бажано записувати лише те, що справді використовуватиметься в мовленні. Можна також записувати цілі фрази та речення для кращого запам’ятовування.

Використовувати стікери-підказки

Розбираючись, як легко вивчати англійські слова, можна зробити спеціальні стікери-підказки – слово, транскрипція і переклад – і розклеїти їх по дому, в тих місцях, які відвідуються найчастіше. Наприклад, це може бути дзеркало в спальні або ж дверцята холодильника. Так нові слова постійно потраплятимуть на очі та запам’ятаються вже автоматично. Для кращого ефекту щоразу під час погляду на те чи інше слово потрібно вигадувати речення з ними.

Як легко вивчити англійську: ефективні поради тим, хто не хоче напружуватисьПрактикуватися якомога більше

Бажано приділяти більше уваги саме тому матеріалу, який точно стане в пригоді для повсякденного використання. У цьому найкраще допоможе ведення діалогів. Для цього можна знайти нових англомовних знайомих через спеціальні програми або попросити допомогти з практикою друзів, які знають мову хоча б на середньому рівні. Бажано, щоб вона була не лише письмовою, а й усною.

Підписатися на англомовних блогерів

Зробити це можна і в соцмережах, і в YouTube. Другий варіант буде навіть ефективнішим, оскільки там досить багато розмовного контенту, що дасть змогу швидше звикнути до звучання справжньої англійської мови від носія. Плюс, можна дізнатися сучасний сленг, що дозволить помітно урізноманітнити мову.

Змінити мову гаджетів на англійську

Це теж доволі ефективний спосіб як легко вивчити англійську мову. Смартфон, планшет, комп’ютер – усе, що часто береться в руки, потрібно перевести на англійську. Зробити це легко можна в налаштуваннях. Такий підхід допоможе звикнути постійно бачити перед очима англійські слова, запам’ятати їхній переклад, і в такому разі з часом вдасться користуватися гаджетом, уже не замислюючись над мовою системи.

Усі експерти одноголосно сходяться на думці, що вивчити англійську мову повністю в короткий термін неможливо. Немає жодного секрету, як би того не хотілося. Але все ж таки існує доволі багато простих можливостей, які допоможуть рухатися вперед швидше. Варто зробити вибір та користуватися комфортними варіантами, однак важливо знати міру. Не варто заганяти себе в надто жорсткі обмеження або ставити екстремальні дедлайни. Це не лише не дасть потрібного результату, а й зашкодить заняттям, викликаючи скоріше бажання кинути навчання, ніж продовжувати його.